Top Sport

Снимките покажуваат колку безмилосен тренер е Томас Тухел

Германецот Томас Тухел е наследникот на Френк Лампард на клупата на Челси, и интересни снимки од времето кога тој беше тренер на Мајнц покажува каков стил на тренирање ќе наметне на „Стемфорд бриџ“.

47-годишниот Тухел, кој освои две француски титули во низа со Пари Сен-Жермен и лани ги донесе до финалето на Лигата на шампионите, вчера доби 18-месечен договор со Челси уште утре тој ќе биде на клупата на „сините“.

Снимките од времето кога беше тренер на Мајнц (од 2009 до 2014), покажува дека фудбалерите на Челси ги очекува германска „строгост“. Колку тоа ќе биде успешно останува да се види.

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 10 (https://funimationfree.com/m/Qxw7/ep-10) at website https://funimationfree.com hunter x hunter funimation

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 8 (https://gogoanime.be/m/O6Wl/ep-8) at website https://gogoanime.be overlord gogoanime

Scroll to Top