Top Sport

Барди во стилот на Роналдињо!

Македонскиот репрезентативец Енис Барди уште еднаш покажа дека е мајстор за слободни удари, постигнувајќи го израмнувачкиот гол против Валјадолид во Копа дел реј, во меч во кој по првото полувреме е 1:2.

Фантастичниот удар на Барди новинарите од шпанската верзија на „ДАЗН“ ја нарекуваат во стил на Роналдињо и сосема се во право. Ова е само втор меч за Барди по враќањето од повредата која го оддалечи неколку месеци од терените.

Cells at Work! Episode Full at website https://animeflix.nl. See more banana fish animeflix

Attack on Titan: Since That Day Episode Full at website https://animeplanet.cc. See more shoujo manga anime planet

Scroll to Top