Top Sport

Со слика и порака кажа што мисили за ФИФА-наградите

Кристијано Роналдо не може да ја прифати одлуката што не ја доби наградата на ФИФА за играч на годината. Наградата заврши во рацете на неговиот поранешен соиграч Лука Модриќ.

Португалецот има големо его, не може да се помири со пораз на било кое поле, поради што и не се појави на свечената церемонија, на доделувањето на наградите, иако беше во конкуренција за играч на годината.

Дека е лут покажува и фотографијата објавена на официјалната интернет страница на неговиот музеј.

Покрај фотографиите на трофеите и медалите што ги има освоено Роналдо пишува: „Овие трофеи не можат да се украдат, постои аларм“.

 

View this post on Instagram

 

Estes troféus ninguém rouba ? tem alarme

A post shared by Museu CR7 (@museucr7funchal) on

Scroll to Top