Top Sport

Соиграч на Мегваер кој ја заврши кариерата поради повреда доби милион фунти!

Поранешниот фудбалер на Шефилд јунајтед, 28-годишниот Тери Кенеди, сигурно мислел дека животот му дал „лоша рака“ откако неговата ветувачка фудбалска кариера беше прекината поради повреди, но фортуната му се насмеа откако доби на лото неверојатни миион фунти.

Кенеди, кој играше за Шефилд јунајтед и Херогејт таун во кариерата, и беше соиграч на капитенот на Манчестер јунајтед, Хери Мегваер во Шефилд, во 2016 година мораше да ја прекрати кариерата поради повреда на коленото.

Во понеделникот, пак, животот му се смени откако доби лото додека беше на работа, а видео снимката од неговата реакција стана вирална на интернет.

Кенеди играше во одбрана покрај Мегваер во младинските тимови на Шефилд јунајтед и му се предвидуваше голема иднина, дебитирајќи за клубот во 2011 година.

anime sites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6

sites to watch anime 4Anime Komi Can’t Communicate

watch anime free Your Name.

4anime. biz My Hero Academia Season 5

Scroll to Top