Top Sport

Спогодбено се разделија Работнички и Гоце Седлоски

Гоце Седлоски повеќе не е тренер на Работнички. Клубот и тренерот спогодбено се разделија по серијата од четири порази, по кои на Работнички му следува борба за опстанок во лигата. На местото на Седлоски, Работнички го именуваше Горан Станиќ.

Работнички се наоѓа на осмата позиција на табелата со 27 бода, само еден повеќе од десеттопласираниот Вардар и три повеќе од Македонија ЃП, која е на позиција која води во понизок ранг.

„ФК Работнички спогодбено се раздели со досегашниот шеф на стручниот штаб, Гоце Седлоски. Со него заминуваат и неговите соработници, Тони Мегленски и Сашко Поповски. Клубот им се заблагодарува за посветеноста и професионалноста и им посакува сѐ најдобро во понатамошните кариери“, објави клубот на социјалните мрежи.

До крајот на сезоната „романтичарите“ ќе ги предводи Горан Станиќ кој денеска ќе го одржи првиот тренинг.

Scroll to Top