Top Sport

Стара, но неефикасна техника – Робертсон со врескање се обиде да го сопре Гринвуд

Вчерашното дерби меѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул донесе многу интересен фудбал (зачудувачки!), но и една интересна ситуација во која Енди Робертсон се обиде да искористи една стара, но прилично неефикасна техника да го сопреш противникот – врескај кон него!

Кога веќе беше јасно дека Мејсон Гринвуд му избега и дојде пред голот, шкотскиот репрезентативец се обиде да го сопре на овој начин. Секако, не успеа.

Watch Fire Force Episode 6 (https://crunchyrollfree.com/m/NXz7/ep-6) at website https://crunchyrollfree.com get crunchyroll premium free

Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 3 (https://animefreak.ws/m/QWE8/ep-3) at website https://animefreak.ws. See more my hero academia season 4 animefreak

Scroll to Top