Top Sport

Столчето кое Мурињо го доби на гости на „Росет парк“ е фантастично

Гостувањето на Тотенхем и „Специјалниот“ Жозе Мурињо на „Росет парк“ во Крозби, предградието на Ливерпул кај осмолигашот Марин не донесе изненадувачки резултат, но беше необично да се види како тренерскиот тим навикнат на луксузот на нивниот мега-скап стадион, седи на обично столче.

dobivaj vesti na viber

Спектакуларно!

Scroll to Top