Top Sport

Страотна повреда на дефанзивецот на Евертон, Бен Годфри (вознемирувачко)

Сезоната не започна најдобро за Евертон на Френк Лампард, откако по само 18 минути игра на „Гудисон парк“ против Челси, нивниот дефанзивец Бен Годфри доживеа тешка повреда, односно скршеница на ногата.

dobivaj vesti na viber

Годфри во еден старт против Каи Хаверц пред домашниот шестнаесетник, страшно ја изврте својата десна нога, по што на носилки беше изнесен од теренот, додека трибините беа тивки.

Scroll to Top