Top Sport

Суарез „стрелаше“ на својот 34. роденден, Атлетико се врати за победа над Валенсија

Атлетико Мадрид триумфираше над Валенсија со 3:1 за да се одвои на седум поени предност на врвот на Ла лига пред градскиот ривал Реал Мадрид и тоа со натпревар помалку, откако Жоао Феликс, Луис Суарез и Анхел Кореа стрелаа откако претходно „лилјаците“ дојдоа до шокантно водство на „Ванда Метрополитано“.

Србинот Урош Рачиќ во 11. минута од мечот постигна еден од најубавите голови во Ла лига оваа сезона, удар кој ниту Јан Облак немаше шанси да го стигне. Жоао Феликс во 23. минута успеа да израмни на 1:1 со интересен гол, по што во второто полувреме, „рохибланкос“ ја презедоа контролата – Суарез го постигна својот 12. гол во 15 меча оваа сезона во 54. минута, за Кореа да го потврди триумфот во 72. минута.

Тимот на Диего Симеоне сега има 47 поени на врвот од табелата по 18 меча, додека со 19 одиграни меча, Реал е втор со 40, а Барса трета со 37 поени. Валенсија е само 14. со 20 освоени поени досега и само четири победи.

Kemono Jihen Episode 3 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime pokemon

How Not to Summon a Demon Lord (https://animeflix.nl/m/5JRM) Episode 12 at website https://animeflix.nl. See more animeflix my hero

Scroll to Top