Top Sport

Тифозите со спектакуларен пречек за фудбалерите на Милан

Навивачите на Милан им приредија спектакуларен пречек на своите фудбалери кои денеска се вратија во Миланело, пре стартот на тренинг-кампот пред новата сезона.

dobivaj vesti na viber

„Росонерите“ го освоија своето прво скудето по повеќе од една деценија минатата сезона, а прославата очигледно уште трае и тифозите по долги години мизерија се полни со самодоверба и со гордост на својот тим.

Scroll to Top