Тотенхем против Брентфорд од 0:2 до 2:2

Брентфор и Тотенхем го отворија вториот дел од сезоната во Премиер лигата. Пресметката заврши без голови 2:2, откако Брентфорд имаше предност од два гола.

Антонио Конте, за овој натпревар не можеше да смета на неколку играчи кои настапија на Мундијалот во Катар. Тотенхем, еден час не играше ништо.

Брентфорд тоа го искористи и успеа да дојде до предност од два гола. Лошата реакција на одбраната на Тотенхем, отвори полу-контра за Брентфорд која со гол за заврши Јанлат во 15.минута.

Најдобриот стрелец на Брентфорд, Ајван Тони во 54.минута ја заголеми предноста.

Екипата на Конте експресно се врати во мечот. Хари Кејн намали на 1:3 во 65., а Пјер-Емил Хојберг израмни во 71.минута.

До крајот на мечот Хејн во 83.минута ја погоди гредата, а една минута подоцна, Тони од изгледна позиција шутираше над голот.