Top Sport

ВБА освои бод кај Лестер

Фудбалерите на Лестер и ВБА ремизира 1:1 во последниот натпревар од осмото коло во Премиер лигата.

Гостите од Бирмингем имаа предност на „Кинг Пауер“ стадинот со брилијантниот гол од слободен удар кој го постигна Насер Чадли во 63.минута.

Бод за Лестер, тим кој пред две сезони беше шампион на Англија, спаси Ријад Марез, кој во 80.минута во гол ја претврои асистенцијата на сонародникот Ислам Слимани.

Лестер и по осмото коло остана на само една победа и со шест бодоа се наоѓа на 18.место, додека ВБА има 11 бодови и е на десеттото место.

Scroll to Top