Top Sport

(Видео) Авто-гол го реши дербито на сезоната во Серија А

Фудбалерите на Интер направија огромен чекор кон освојување на шампионската титула во Серија А. Вечерва во дербито на 23. коло го победија Јувентус со 1:0. Со натпревар помалку Интер на табелата има четири бода повеќе од Јувентус.

Дербито на „Џузепе Меаца“ го реши авто-голот на гати во 37.минута. Дефанзивецот на Јувентус несмасно реагираше на еден центаршут и ја смести топката зад грбот на Шчесни.

Scroll to Top