Top Sport

(Видео) Барди погоди од слободен удар

Енис Барди постигна гол за Трабзон, но неговиот клуб доживеа пораз од Самсин 3:1.

Капитенот на македонската репрезентација, во 32.минута погоди од слободен удар, ја намали предноста на 2:1, но само четири минути подцна Фернандес со авто-гол го постави конечниот резултат.

На три кола до крајот на сезоната, Трабзон се наоѓа на третото место со 58 бода, четири повеќе од Бешикташ. Доколку остане на третото место, Трабзон наредната сезона ќе се натпреварува во Лига Европа.

Scroll to Top