Top Sport

(Видео) Навивачите ги построија фудбалерите на Фиорентина

Фудбалерите на Фиорентина, во Бергамо ја победија Аталанта со 3:2, во натпреварот од 29. коло на италијанската Серија А. Овој натпревар беше последен во Серија А оваа сезона.

Победата не беше доволна да ги задоволи навивачите на Фиорентина, кои по мечот ги построија играчите на теренот.

Фудбалерите мораа да ги слушаат навредите на бесниот предводник на навивачката група.

Веројатно, навивачите на „виола“ беа незадоволни од неодамнешниот пораз во финалето на Конференциската лига од Олимпијакос во Атина (0:1).

Фиорентина сезоната ја заврши на осмото место со 60 бодови и следната сезона повторно ќе игра во Конференциската лига.

Аталанта заврши на четвртото место со 69 бодови и ќе игра во Лигата на шампионите.

Scroll to Top