Top Sport

(Видео) Навивачите на Трабзон ги нападнаа играчите на Фенербахче

Дербито во турската Суперлига, Трабзон-Фенербахче имаше и трето полувреме.

Фенербахче го доби дербито со 2:3, со голот на Батшуаи во 87.минута. Откако заврши натпреварот навивачите на Трабзон ги нападнаа гостинските играчи. Батшуаи, по крајот на натпреварот покажа дека и тој ги знае и боречки вештини.

Белгискиот напаѓач со нога нокаутираше еден од домашните навивачи.

Scroll to Top