Top Sport

(Видео) „Проектил“ на Душан Тадиќ од половина терен

Фенербахче остана во шампионската трка со Галатасарај, откако ја победи Адана во натпреварот од 31. коло од Суперлигата со 4:2. Натпреварот го одбележа лудиот гол на Душан Тадиќ од речиси половина терен.

При резултат 2:1 во 70. минута Тадиќ на половина од теренот му ја одзеде топката на противникот, забележа дека голманот е далеку од голот упати директен удар кој заврши во мрежата.

Ова е осми гол сезонава за српскиот интернационалец.

Пред тоа гол за Фенербахче постигна и Един Џеко.

По оваа победа, Фенербахче остана на второто место на табелата, со два бода помалку од лидерот Галатасарај.

Scroll to Top