Top Sport

(ВИДЕО) Роналдо го одведе Ал-Наср до историски трофеј во Арапскиот куп на шампионите

Фудбалерите на Ал-Наср го освоија трофејот во Арапскиот куп на шампионите откако во финалето го победија Ал-Хилал со 2:1. Херој на Ал-Наср беше Кристијано Роналдо кој ги постигна двата гола за својот тим.

Ал-Хилал имаше предност од 1:0, а Ал-Наср доби и црвен картон, но, сепак, Роналдо донесе израмнување во 74. минута.

Регуларниот дел од натпреварот заврши 1:1, а потоа Роналдо го постигна и победничкиот гол на мечот во 98. минута.

 

Scroll to Top