(Видео) Скандал во Црна Гора, ја тргна ногата за да може противникот да постигне гол

Дечиќ, лидерот во црногорскиот шампионат, победи против последнопласираниот тим Младост од Доња Горица со 3:0. Првиот гол на гостите стана вирален. Реакцијата на стоперот на домашната екипа Звонк Чеклиќ го обиколи регионот.

Во финишот на првото полувреме, Чеклиќ се тргна наместо да се обиде да го блокира ударот на Бојан Матиќ за првиот гол на гостите при победа од 3:0.

Во финишот на првото полувреме на фудбалерите на Младост има „падна концентрацијата“, па играчите на Дечиќ непречено шутираа кон нивниот гол.

На полувремето стоперот Чеклиќ беше заменет..

„Вијести“ пишува дека не е првпат во Црна Гора да се играат сомнителни натпревари, но дека вакво нешто одамна не е видено. Слична реакција имаше и коментаторот на натпреварот.

„Уф… скокна Чеклиќ, топката отиде под него и заврши во голот. Стрелец Матиќ. Еве, погледнете како Чеклиќ ја тргна ногата. За што се работи? Зошто? Еве, погледнете. Неверојатно… И очекувано.”

Коефициентот беше 1,25 за победа на Дечиќ, а за Младост 9.