Top Sport

(Видео) Спектакуларен гол на Санабрија – Торино освои бод против Наполи

Наполи ремизираше со Торино (1:1) во првиот натпревар од 28.коло во Серија А. Дуелот на „Диего Армано Марадона“ стадионот беше решен во периодот од 61. до 64.минута, кога беа постигнати двата гола. Наполи осана на седмото место со 44 бода, Торно е на 10 место со 38.

Победата на Наполи му ја „украдоа“ голманот на Торино, Вања Милинковиќ-Савиќ, кој имаше неколку изворедни интервенции и Тони Санабрија кој постигна фантастичен гол.

Кварацхелија му донесе предност на Наполи во 61.минута, но само три минути подоцна Санабрија со ножички го постави конечниот резултат.

Scroll to Top