Top Sport

(Видео) Темнина во Милан – им снема струја сред прес-конференција

Последните неколку дена не беа најдобри за Милан и нивните фанови, по катастрофалниот 5:1 пораз од Интер во големото градско дерби, а денеска на тренерот Стефано Пиоли и дефанзивецот Фикајо Томори буквално им се „стемни“, откако снема струја на прес-конференцијата пред мечот со Њукасл во Лигата на шампиони.

Двајцата седеа десетина минути во темнина, пред прес-конфренцијата да продолжи.

Scroll to Top