Top Sport

(Видео) Торино пак ја остави Рома без победа

Рома на Жозе Мурињо остана на само една победа на стартот на новата сезона во Серија А, откако Дуван Запата успеа да спаси поен за Торино за 1:1 реми.

„Волчицата“ беше поблиску до трите поени, откако Ромелу Лукаку стрелаше во 68. минута, и кога изгледаше дека тоа е доволно, новото засилување на „Граната“, Колумбиецот Дуван Запата израмни во 85. минута од мечот.

Ремито ја остава Рома на 13. место со само 5 освоени поени, додека Торино се деветти со 8 поени.

Standings provided by Sofascore
Scroll to Top