Top Sport

(Видео) Вест Хем го елимира Арсенал од Карабао купот

Вест Хем, во градското дерби, го елиминира Арсенал од Карабао купот. „Чеканите“ славеа рутинска победа 3:1.

Победата на Вест Хем ја најави Бен Вајт со авто-гол во 16.минута. Со резултат 1:0 заврши првиот дел. Во вториот во 50 и 60.минута Кудус и Боовен ја запечатија победата на домашниот тим.

Мартин Едегард во 96.минута во постигна почесниот гол за Арсенал

Scroll to Top