Top Sport

Виеира не ја издржа провокацијата и го истепа навивачот на Евертон

Менаџерот на Кристал Палас, Патрик Виеира, скандалозно истепа навивач на Евертон кој го провоцираше по синоќешниот пораз од Евертон на „Гудисон парк“, но, сепак, последното видео докажува дека доби и сериозна провокација токму од настраданиот фан.

dobivaj vesti na viber

На снимката се гледа како навивачот на Евертон го навредува Патрик Виеира со пцовки и му покажува среден прст.

Француската легенда не издржа и почна да го удира со раце и нозе, а навивачот го спасија останатите фанови на Кристал Палас.

bắn cá go88 go88 nhà cái ở đầu nạp go88 không nhận được tiền

https://sunwin.gg/

Scroll to Top