Top Sport

Виера: Јувентус треба да имаат разбирање за фрустрираниот Роналдо

И поранешниот играч на Јувентус Патрик Виера решил да го коментира „случајот Роналдо“. Португалецот, во неделата, бесно го напушти теренот откако беше заменет во 55 минута, а три минути пред крајот на мечот Јувентус-Милан заминал од стадионот.

„Ова само покажува колку им е тешко на тренерите. Роналдо е врвна класа, заедно со Меси и Нејмар е икона на денешниот фудбал“, рекол Виера и дополнил.

„Важно е да се разбере зошто е незадоволен. Делува како да минува низ тежок период. Кога играч од таков калибар ќе влезе во голгетерска криза, тогаш се соочува со голема фрустрација“, рекол актуелниот тренер на Ница.

Scroll to Top