Top Sport

Вилјареал, за крај, ја преслуша Барса на „Камп Ноу“

Вилјареал беше поуспешен од Барселона, победи со 0:2 на „Камп Ноу“ и се пласира во Конференциската лига на УЕФА. Педраза го отвори резултатот во првото полувреме, а Мои Гомез го потврди триумфот.

dobivaj vesti na viber

Рафа Мир погоди за минимален триумф (1:0) на Севилја против Атлетик Билбао.

Атлетико Мадрид славеше на гости со 1:2 против Реал Сосиедад. Родриго де Пол и Анхел Кореа беа стрелци за тимот на Диего Симеоне.

https://tai.go88.is/

sunwin stevia international sunwin group app tải sunwin

Scroll to Top