Top Sport

Жоао Феликс со бизарен црвен картон, Атлетико изддржа за реми со Билбао

Фудбалерот вреден 127 милиони евра, Жоао Феликс успеа да добие црвен картон по само 19 минути откако влезе во игра, за Атлетико Мадрид да се задоволат со 0:0 реми со Атлетик Билбао на „Ванда Метрополитано“. И покрај овој резултат, „рохибланкос“ се на првото место во Ла лига по некомплетното петто коло.

Португалецот влезе во игра во 60. минута од мечот на местото на Анхел Кореа, и откако беше фаулиран во 78. минута од мечот, судијата утврди дека тој со лакт го удрил противникот. По ова следуваше реакцијата кон судијата Хесус Хил Манзано, нарекувајќи го „лудак“, кој потоа му покажа и втор жолт и го прати кон соблекувалната.

Scroll to Top