Top Sport

Вака не се прави „рабона“ – Хименез се посрамоти

Вулверхемптон имаа саботно попладе за заборав, откако загубија со 0:2 од Брентфорд, а истото може да се каже и за нивниот мексикански напаѓач, Раул Хименез, кој во обид да направи атрактивен потег се посрамоти.

Хименез, кој за чудо се врати на фудбалот по долга пауза поради скршеница на черепот која ја доби во судир со Давид Луиз, при резултат 0:0, доби топка во нападот на „волците“ и се обиде со рабона да ја уфрли во шестнаесетникот.

Резултатот е смешен.

Website https://animeflv.uk: Watch Mardock Scramble: The First Compression animeflv Episode Full watch anime online

Watch Puni Puni Poemy (Dub) Episode 2

AniWatch: Moeyo Ken anime episode 4 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Animepahe: Galaxy Devastator anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime sites

Profiles delphiforums: http://profiles.delphiforums.com/n/pfx/profile.aspx?webtag=dfpprofile000&userId=1891117994

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/gogoanimebe

Scroll to Top