Top Sport

Жоао Феликс “во офсајд“: Девојката на Португалецот фатена на луд викенд со Ф1 возач (ФОТО)

Португалскиот фудбалер Жоао Феликс има уште поголеми причини за главоболка од лошата сезона на Челси, откако неговата девојка е фотографирана како се забавува „лудо“ со Ф1 возачот на Мекларен, Ландо Норис.

Додека Жоао Феликс имаше натпревар во Премиерлигата, таа со Ландо била на викенд во Монако и не се ни обидувале да се сокријат од папараците.

Маги Корсеиро претходно медиумите ја поврзуваа и со Педро Поро, сегашниот фудбалер на Тотенхем, додека тој играше во Спортинг Лисабон. И тогаш Маги беше во врска со Жоао Феликс, но некако го надминаа тој проблем.

Scroll to Top