Top Sport

Зидан: Герет Бејл не е „жртвено јагне“ во Реал

Зинедин Зидан инсистира дека одговорноста ја делат сите во Реал Мадрид и не се согласува дека Герет Бејл е „жртвено јагне“ во тимот, откако не успеаја да го продадат во текот на летото и сега тој мора да се потпре на него.

Бејл неодамна изјави дека чувствува дека секогаш кога работите ќе тргнат наопаку, само тој е виновен и тоа не е фер, но Зидан не се согласува.

„Сите сме одговорни за работите кои ги правиме, за добрите и за лошите работи. Сите сме во ист брод и тоа нема да се смени. За мене Бејл секогаш бил фудбалер со исклучителен квалитет. Сите знаат што се случуваше во текот на летото, но тој сега е со нас и е среќен. Клубот е задоволен, навивачите се задоволни, тој е задоволен. Одиме напред“, вели Зидан.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia

anime to watch 4Anime My Hero Academia (Dub)

4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 5

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 8

english dubbed anime DARLING in the FRANXX (Dub)

Scroll to Top