Top Sport

Зинченко славеше пласман на ЕП: Сите да водат љубов цела ноќ! (видео)

Украина се квалификуваше на Европското првенство во 2020 година по 2:1 победата над Португалија, со што го обезбедија првото место во групата Б, но најдобро прослави ѕвездата на Манчестер сити, Олександер Зинченко.

По мечот, Зинченко лудо славеше во живо на ТВ, со песна и со порака до украинските навивачи. До својата блиска пријателка Влада Седан (за која украинските медиуми тврдат дека му е девојка), Зинченко им даде совет на навивачите.

„Сега, сите треба да водат љубов цела ноќ“, изјави Зинченко.

Кога Зинченко ќе ја бакне водителката, тогаш нема проблем (видео)

ANIMEFLIX animeflix dragon ball: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview

AnimeHeaven black clover anime heaven: Watch Black Clover Episode 58

Scroll to Top