Top Sport

Звезда со посебен дрес во чест на Михајловиќ

Црвена звезда и Војводина утре ќе го почнат пролетниот дел во српската Суперлига, со посебен меч во чест на Синиша Михајловиќ, поранешниот фудбалер на вата клуба, кој почина минатата година по борбата со леукемијата.

dobivaj vesti na viber

Звезда го претстави својот посбен дрес за мечот, со ликот на Михајловиќ, а посебни дресови најавија и од Војводина, кои додадоа дека дресовите потоа ќе бидат ставени на аукција, а сите средства ќе бидат донирани за лекување на седумгодишниот Милош Ѓелап од Нови Сад, кој исто така страда од леукемија и кому му е потребна трансплантација на коскена срж.

Scroll to Top