Top Sport

АБА лига: Милер МВП на месецот

Кошаркарот на белградски Партизан Патрик Милер е МВП за месец октомври во регионалната АБА лига.

Кошаркарскиот клуб Партизан во АБА лигата изминатиот месец одигра шест натпревари, на кои забележа четири победи.

Патрик Милер, во октомври, на шестте дуели оствари просек од 18,8 поени, 5,6 асистенции, 2,6 скока и една украдена топка, односно просечен рејтинг 25,4.

Scroll to Top