Top Sport

Адетокумбо ги загуби нервите по поразот од Сиксерси

Ѕвездата на Милвоки бакс, Јанис Адетокумбо се расправашее со работниците во „Велс фарго арената“ по 110:102 поразот од Филаделфија сиксерс во петокот, и им ја турна скалата во обид да тренира слободни фрлања.

dobivaj vesti na viber

Откако во текот на мечот имаше само 4-од-15 од линијата за слободни фрлања по крајот на мечот, тој се врати во арената за да ја поправи прецизноста, и откако ги утна првите пет обиди, еден работник во арената постави скала кај кошот на кој тој фрлање, но Адетокумбо по расправијата му ја турна скалата. Центарот на Сиксерси, Монтрезл Харел, кој уште беше во салата, реагираше луто и за малку ќе влезеше во конфликт со Адетокумбо, пред вработените да ја смират ситуацијата. Харел потоа му ја зеде топката на Аддееткумбо и му порача: „Носи го тоа ср.ње од тука, ова не е Милвоки“.

Scroll to Top