Top Sport

„Армејците“ се вратија на победите против Жалгирис

ЦСКА Москва водеше од почетокот до крајот и имаше 18 поени предност, пред со 83:73 да ги совлада Жалгирис за враќање на победите во Евролигата, и во исто време да им го нанесат на Жалгирис првиот пораз по пет победи.

Мајк Џејмс заврши со 21 поен и 5 асистенции, додека Никола Милутинов имаше 10 поени и 14 скока за ЦСКА, додека Токо Шенгелија додаде 18 поени. За Жалгирис, Мариус Григонис беше најдобар со 16 поени. ЦСКА сега има 15-4 скор, а литванскиот гигант 11-8 по 19 кола.

Во Атина, Немања Недовиќ имаше неверојатни 33 поени за Панатинаикос да стигнат до 88:71 победа над францускиот Асвел. Недовиќ имаше 18 поени во првото полувреме, а заврши и со 6 асистенции и 5 скока под водство на преодниот тренер Костас Харалампидис. По три порази во Евролигата, ПАО сега има 6-12 скор.

ЕВРОЛИГА, 19.КОЛО

ЦСКА Москва – Жалгирис Каунас 83:73 (18:11, 27:21, 15:20, 23:21)

Баерн Минхен – Зенит Санкт Петерсбург 82:80 (13:19, 19:21, 24:16, 26:24)

Панатинаикос – Асвел Лион 88:71 (25:21, 20:21, 25:18, 18:11)

Реал Мадрид – Црвена звезда, одложено

Horimiya (https://gogoanime.be/m/VXBp) Episode 2 at GoGoAnime gogoanime 10

Akudama Drive (Dub) Episode 4 at Crunchyroll crunchyroll free reddit

Scroll to Top