Top Sport

Боби Браун го засили Олимпијакос

Американскиот плејмејкер Боби Браун до крајот на сезоната ќе ги брани боите на Олимпијакос, објави грчкиот клуб.

Браун последните две сезони го носеше дресот на Хјутон во НБА лигата, но поради малата минутажа која ја добиваше од тренерот Мајк Д’Антони, пред две недели реши да го напушти клубот.

Олимпијакос со неговото доаѓање дополнително ќе добие на квалитетот во бековската линија.

Искусниот 33-годишен плејмејкер најголемиот дел од кариерата ја мунува на релација САД-Европа, а три сезони (2013-2016) играше во Кина.

Браун во сезоната 2012/2013 како играч на Монтепаски Сиена го доби трофејот „Алфонсо Форд“ што му се доделува на најдобриот стрелец во Евролигата.

Браун таа сезона за екипата од Сиена просечно по натпревар постигнувал по 18,8 поени.

KissAnime kissanime official website: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/9BzV) Episode Preview

WCOStream watch anime online: Fairy Tail (Dub) (https://wcostream.cc/m/rMLW) Episode 175

Scroll to Top