Top Sport

Центарот Валанчиунас погоди 7/7 за тројка, бараа да му направат тест на дрога

Литванскиот кошаркарски центар – Јонас Валанчиунас се чини го одигра мечот на кариерата, ноќеска со неговите Њу Орлеанс Пеликанс против ЛА Клиперс. Тој мечот го заврши со 39 поени, а Пеликаните славеа со 123-104.

Она што привлече најголемо внимание е неговиот шут за три поени. Во првото полувреме центарот за само 16 минути игра уфрли 7 тројки од исто толку обиди.

Валанчиунас имаше и 15 скока. Тој е само шестиот играч во историјата на НБА лигата кој успеал да погоди 7 тројки без промашување, за едно полувреме. Претходно тоа го сториле Тревор Ариза, Стеф Кари, Бен Гордон, Шон Вилијамс и Лаф ла Френс.

Интересно е што по мечот на социјалните мрежи се шегуваа со Литванецот – бараа да му биде направен тест на дрога.

watch anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

online anime To Your Eternity

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 8

GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations

anime to watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Komi Can’t Communicate Episode 5

Scroll to Top