Top Sport

Директорот на Хонда: Имаме повеќе бодови, ама не сме во предност!

Уште две Формула 1 трки останаа до крајот на сезонава, на 5. декември болидите и билотите ќе се натпреваруваат во Џеда, а на 12. декември се затвора сезоната, во Абу Даби. Тогаш ќе биде познат светскиот шампион.

Масаши Јамамото, еден од директорите на Хонда, фирмата која ги изработува моторите на тимот на Ред Бул, смета дека моментно второпласираниот Луис Хамилтон со Мерцедес има предноста пред пилотот на Ред Бул – Макс Ферстапен, иако Холанѓанецот има 8 бодови повеќе од Британецот.

„Мерцедес имаат тајно оружје и потребно е да се завршат наредните 2 трки. Иако имаме два бодови повеќе, не сме во предност. Доаѓаме до точка на вриење“ смета Јамамото.

4 anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Your Lie in April Episode 21

anime sites Dragon Ball (Dub)

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 7

anime online 4Anime Hunter x Hunter (2011)

4anime 4Anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

Scroll to Top