Top Sport

Данило Галинари во Милвоки Бакс

Милвоки Бакс донесоа уште едно добро познато име во својот тим. Нов играч на франшизата од Висконсин стана искусниот Италијанец Данило Галинари.

Актуелната сезона е 14. за Галинари во НБА, сезонава одигра 32 натпревари за Вашингтон и Детроит, со просек од 7,3 поени и 2,8 скока за околу 15 минути по натпревар.

Поранешниот играч на Њујорк Никс, Денвер Нагетс,ЛА Клиперс, Оклахома сити Тандер и Атланта Хокс има одиграно 760 натпревари во НБА со просек од 15,2 поени, 4,7 скока и 1,9 асистенции.

Тој беше драфтуван од Њујорк Никс како шести пик во 2008 година.

Scroll to Top