Top Sport

Димитријевиќ ја напушта Валенсија и се сели во Гран Канарија?

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ би можел по само една сезона во Валенсија да го напушти евролигашот. Како што откриваат шпанските медиуми, новиот тренер на тимот, Алекс Мумбру, му соопштил на Димитријевиќ дека не е во неговите планови за следната сезона.

dobivaj vesti na viber

Поради ова, тој најверојатно ќе бара нов клуб, а заинтересираност покажува Гран Канарија.

Ненад Димитријевиќ минатата година потпиша четиригодишен договор со раководството на Валенсија.

go88 đăng nhập fb go88 êm go88 cổng game quốc tế

sunwindow can tho sunwin energy and infra private limited sunwin nghia la gi

Scroll to Top