Top Sport

Фенер победи во Белград во последната стотинка – Звезда ја „уби“ поранешниот играч

Фенербахче, конечно, стигна до победа во Евролигата, откако во Белград во 18. коло во драматична завршница славеше со 73:71 над Црвена звезда.

Мечот беше неизвесен од старто до финишот, и двете екипи немаа поголема предност од +6, пред Лоренцо Браун во последната секунда да постигне кош и да го совлада својот поранешен клуб.

Квино Колом промаши сигурен удар за победа на Звезда, за во последните шест секунди, по скокот на Нандо де Коло, топката дојде до Браун, кој лани настапуваше во Белград, за сигурен погодок и победа. По крајот на мечот беше утврдено дека тој ја упатил топката кон кошот на буквално една стотинка од секундата.

Браун заврши со 13 поени, колку што имаше и Пјер, додека за Звезда, О’Брајант имаше 17, а Огњен Добриќ 12 поени.

The Daily Life of the Immortal King (https://kissanimeonline.com/m/31Gn) Episode 15 at KissAnime kissanime weathering with you

That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free

Scroll to Top