Top Sport

Голем човек, големо срце! Шекил му купил свршенички прстен на непознат човек

НБА легендата Шекил О’Нил уште еднаш покажа дека е голем човек, и тоа не само физички, откако на непознат човек му купи свршенички прстен.

Поранешната ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, бил во шопинг во Атланта, Џорџија, кога забележал некој човек како купува свршенички прстен, и решава тој да му го плати без тој да го побара тоа.

„Бев на шопинг, барав некои нови обетки и го видов човекот, кој беше многу срамежлив. Прашуваше колку пари треба да плати за да го отплати прстенот. Затоа реагирав“, открива Шекил, кој за потсетување, има богатство од над 300 милиони долари.

Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2 (https://aniwatch.pro/m/gqAN/ep-2) at AniWatch anime

One Piece (Dub) (https://animedao.nl/m/0k6) Episode 680 at AnimeDao animedao overlord

Scroll to Top