Top Sport

И во НБА лигата има „Југословенска вечер“

Словенечкиот кошаркар на Мајами хит, Горан Драгиќ на својот Твитер профил објави фотографија на која е со двајца кошаркари на Денвер нагетси, сонародникот Влатко Чанчар и српскиот ас Никола Јокиќ и со едноставна порака: „Југословенска вечер“.

Мајами и Денвер, инаку, имаа добар старт на плејофот – Нагетси ги победија Јута џез во првиот натпревар, додека Мајами беа подобри од Индијана пејсерс.

Scroll to Top