Top Sport

Јокиќ: Донесов добра одлука кога решив летово да не играм за Србија

Најкорисниот играч минатата сезона во НБА лигата, Никола Јокиќ, во пресрет на новата сезона, одговарал на прашањата на локалните медиуми. Едно од прашањата се однесувало и на одлуката да не настапи за репрезентацијата на Србија, на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Токио.

Србија, беше домаќин на турнирот, но во финалето доживеа тежок пораз од Италија. Јокиќ не е кае што го одбил повикот на селекторот.

„Донесов одлука. Дали е добра или не јас стојам позади неа. Повторно би го направил истото. Тоа беше паметна одлука. Погледнете колку играчи отдуствуваа од натпреварите минатата сезона. Верувам во организацијата и во стручниот штаб на екипата“, рекол Јокиќ.

Website https://4anime.biz: Watch Junjo Romantica 4anime Episode 12 anime online

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee: Space Adventure Cobra: The Movie (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to anime online

Watch Mushi-Shi Episode 26

Soundcloud: https://soundcloud.com/animeflixnl

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/kissanimemx/journal/

Scroll to Top