Top Sport

Коби починал веднаш од тешките повреди

Американските медиуми ги го обајвија извештајот од обдукцијата направена врз телата на настраданите во хеликоптерската несреќа на 26 јануари во Лос Анџелес. Во несреќата загинаа девет лива меѓу кои и славниот кошаркар Коби Брајант и неговата ќерка Џијана.

Обдукцијата покажала дека сите во хеликотерот починале од тешките повреди. Во извештајот кој е напишан на 180 страници се открива дека тестото на пилотот Ејра Зобајан бил негативен на дрога и алкохол.

Причина за несреќата се уште се истражува.

Scroll to Top