Top Sport

Леброн бесен поради плеј-ин: Отказ за тој што го смисли ова!

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс е голем противник на идејата за плеј-ин турнирот кој од минатата сезона е воведен во НБА лигата.

Минатата сезона беше воведено тимовите од 7. до 10. место да се борат за двете позиции кои водат во плеј-офот.

Актуелниот шампион можно е сезонава да се најде токму во таква ситуација затоа што „Езерџиите“ моментно се петти на Западот со идентичен скор како и шестопласираниот Далас, но и седмопласираниот Портланд, со 36 победи и 28 порази.

Таа идеја за разигрување не му се допаѓа на Леброн.

„Кој и да го дал предлого за ова сра.е, мора да добие отказ“ порача „Кралот“ Џејмс.

Овогодинешниот плеј-ин на програмата ќе е од 18. до 21. мај.

WCOStream wcostream spongebob: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 1

KissAnime my hero academia kissanime: Watch The Seven Deadly Sins Episode 18

Scroll to Top