Top Sport

Мајами преку Филаделфија до финалето на Истокот

Кошаркарите на Мајами Хит први изборија пласман во конференциското финале. Полу-финалната серија на Истокот, против Филаделфија, Мајами ја добија со 4:2. Изминатата ноќ, Мајами победија во Филаделфија со 99:90.

Мајами, втор пат во последните три сезони изборија место во финалето на Истокот. За разлика од нив Филаделфија од 2001 година не успева да го мине полу-финалето.

Повторно Џими Батлер беше клучниот играч на Мајами. Во третата четвртина, кога Мајами направија серија од 16:2, тој постигна 14 поени.

Батлер натпреварот го заврши со 32 поени, осум скока, четири асистенции и две блокади. Макс Струс го одигра најдобриот меч во оваа сероја (20 поени, 11 скока, пет асистенции).

Џоел Ембид на спротивната страна имаше 20 поени и 12 скока, 20 поени постигна и Тајрис Мекси. Уште еднаш потфрли Џејмс Харден кој постигна 11 поени.

Мајами во конференциското финале ќе игра против победникот од серијата помеѓу Милвоки и Бостон. Милвоки имаат предност од 3:2.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online AnimeHeaven BANANA FISH

anime websites Spare Me, Great Lord!

english anime AnimeHeaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeHeaven Attack on Titan

free anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

tải go88
Scroll to Top