Top Sport

Милутинов три години во ЦСКА

Никола Милутинов го напушти Олимпијакос. Српскиот центар кариерата ќе ја продолжи во ЦСКА Москва.

За Милутинов (25 години, 213 сантиметри) ЦСКА ќе биде трет клуб во кариерата по Партизан и Олимпијакос.

Центарто со ЦСКА потпишал три годишен договор. Официјализирањето на трансферот тој го потврдил на својот профил на „Твитер“, а истото го направи клубот.

Оваа сезона во Еворлигата, која не заврши поради коронавирусот, Милутинов имал просек од 10 поени и седум скока.

Scroll to Top