Вкупно три од петте најдобри потези од натпреварите во НБА лигата одиграни синоќа доаѓаат од мечот меѓу Далас и Вашингтон.

Сепак, првото место заслужено му припаѓа на кошаркарот на Шарлот, Мајлс Бриџис кој имаше спектакуларно забивање против тимот на Атланта Хоукс.

Погледнете ги 5-те најдобри потези од НБА натпреварите одиграни синоќа: