Top Sport

Поранешниот НБА играч Свониген почина на само 25 години

Кејлеб Свониген, поранешниот НБА кошаркар на Портланд трејлблејзерс, почина на само 25 години, потврди неговиот поранешен универзитет Пердју.

dobivaj vesti na viber

Портланд го избраа Свониген како 26. пик на драфтот во 2017 година, по што тој играше три сезони во НБА лигата, настапувајќи во 75 натпревари, пред од 2020 да биде без клуб. Причината за смртта засега не е објавена.

Свониген, кој имаше трагична животна приказна, своето детство го помина како бездомник со неговиот татко, пред да стане ѕвезда на универзитетот Пердју и најдобар играч во сезоната 2016/17.

go88 thiên đường online go88 không đăng nhập được facebook go88 bui ba quan

go88 sunwin

Scroll to Top